Bir Web Sitesi Oluşturun ve Para Kazanın

2017-08-26 00:49:00

1. Hedefinizi Tanımlayın.

Herhangi bir yatırımcının (reklamveren şeklinde) mallarını satması için ilgi çekici bir siteniz olması gerekir. Reklamcıları cezbetmek birincil hedefiniz olmalıdır, çünkü mali özlemlerinizi başarıyla gerçekleştirecektir.

Bir reklam mekanında (yani, web sitenizde) hangi reklamverenlerin veya reklam yerleşimi algoritmalarının aradığını bilin: genellikle, sitenizi önemli sayıda ziyaret eden ve sitenin içeriği ile yakından alakalı ürünleri ilgilendiren, harcanabilir geliri olan potansiyel alıcılar olur.

Bir sitede ne istediğinizi bilmek daha fazla ziyaretçi çekecektir. Ne kadar uzun süre kalırsa, geri düğmesinden değil de reklamvereninizin bağlantılarından tıklayarak sitenizi bırakma ihtimalleri o kadar yüksektir.

2. Bir Pazar Bulun.

Fazla trafik oluşturmak , en fazla geliri hedef pazarınızda seçici kılmaktır. Her demografinin güçlü noktaları ve zayıf yönleri vardır; çalışmalar, gençlerin genellikle daha iyimser ve daha maceracı olduklarını ve bu nedenle bir reklamı daha kolay tıklamasının muhtemel olduğunu göstermiştir.

Unutmayın ki hedef, tıklamalardır, satış değildir: gelirinizi oluşturan şey budur. Ziyaretçiler sitenizi tıkladıktan sonra, satışı yapmak tüccarın sorumluluğundadır. Sonuç ne olursa olsun para kazanırsınız.

Web'de web siteleri için eğilimler ve fikirler için web'de arama yapın ve yılınızı aramanıza ekleyin, böylece 2006'da ne kadar popüler olanın üzerinde arama sonuçlarının boşa harcamamasına izin verin. Örneğin, Google'da "web sitesi fikirleri 2012" için arama yapmak yaklaşık bir milyar sonuç döndürür. Buradan, ilginizi çeken fikirler bulmak için uğraşmanız gereken bir konudur.

3. Sitenizi Oluşturun.

Verilen şablonları veya kendi tasarımınızın (veya bir tasarımcının) sitesini kullanarak web sitenizi bir araya getirin. Yaptığınız şey, neredeyse tamamen ulaşmaya çalıştığınız piyasaya dayandırılacaktır. Yine, yine de, "Ali'nin Tamir Siteleri" gibi kişisel bir servis mi yoksa "Fatma'nın Ağız Sulandıran Tarifleri" gibi toplam web merkezli bir site mi sunuyorsunuz, amacınız insanları sitenizde tutmaktır. Bu, içeriğin kral olduğu anlamına gelir - şimdiye kadar olduğu gibi.

4. Taze Tutun.

Bir veya iki makale göndermeyin ve bir gün çağırmayın. Unutmayın ki gelişmekte bahsettiğimiz gelir akışınız budur, işinizi mesai olarak düşünün - yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak, maaş çeklerinin gelmesini görmek isterseniz her gün biraz vakit ayırmanız gerekir .

Ne kadar çok yazarsanız, siteniz o kadar ilgi çekecektir. Siteniz ne kadar çok ilgi uyandırırsa, o kadar çok kişi bunu takip eder. Daha da önemlisi, sitenizin reklam yerleşimi algoritmalarına ne kadar çok alakalı olursa o kadar çok olur. Daha fazla reklam = daha fazla tıklama = daha fazla para. Asla o hedefi gözden kaçırmayın.

5. Google AdSense'e Kaydolun .

AdSense, sitenizin içeriğine dayalı olarak sitenizin ziyaretçileriyle alakalı mallar ve hizmetler için reklamlar yerleştirecektir. Sitenizde bir reklam her gösterildiğinde veya bir reklam tıklandığında ödeme alırsınız.

Her bir gösterim (görüntüleme) için çok düşük bir tutar ödenirsiniz veya tıklarsınız. Bu nedenle, ne kadar çok trafik üretirseniz, tıklama ve gösterim o kadar çok kazanırsınız ve daha fazla para kazanırsınız.

6. Sitenizi Tanıtın.

Her değişiklik gönderdiğinizde, her değişiklik yaptığınızda, Bir dönemi bir ünlem işaretine çevirdiğiniz her sefer, dünyaya Twitter, Facebook, Tumblr, LinkedIn ve diğer sosyal medya dünyasının her yerinden haberdar olabilirsiniz. Başarının anahtarı kelime yaymaktır.

Tüm sosyal medyada hesaplarınız var ve bunların hepsinde web sitenize göze çarpan bağlantılar bulunduğundan emin olun.

Bir e-posta kampanyası da başlatın. Haftanın bir günü, insanların içeriğin keyfini çıkaracak kadar sık sık "sitemin en iyisi" HTML e-postasını yayınlayın; ancak bu, spam olmayan bir şey değil.

3
0
0
Yorum Yaz