Seo uyumlu makale yazmak

2016-07-03 15:28:00

Seo uyumlu makale yazarak sitenizin arama motorlarında daha önlerde çıkmasını sağlar. Site içi seo çalışmalarından biri de makaleleri belli arama motorlarının istediği tarzda yazmaktır. Burada sadece makale içeriğinden bahsetmiyoruz. Yaptığınız etiketlemelerden başlığa kadar, kullandığınız anahtar kelimelere kadar her şey seo uyumlu makale yazmanın parçalarını oluşturuyor. Makaleyi yazıp bitirmeniz, imlaya dikkat etmeniz tek başına yeterli değildir. Bu konuda neler yapılabilir, yazdığınız bir makale nasıl seo ya uyumlu hale getirilir, bunlardan bahsedeceğiz.

İlk sırayı özgün içerik alıyor. Özgün içeriğe sahip olmayan makale internet dünyasında çöpten farksızdır. Hiç yazılmamış bir konuda yazmak özgünlük değildir. Tabi ki böyle bir konu bulup yazsanız arama motorlarında o konu arandığında sizin en üst sıralarda görünmenizi sağlar ama burada bahsedilen, belki yüz belki bin makalenin değindiği bir konuyu kendi cümleleriniz ve fikirlerinizle makaleye dökmektir.  Özgün bir makale yazmak için sırf siteniz üst sıralarda yer alsın ve tıklansın diye anlamsız içerikle dolu bir makale yazarsanız, kandırmaya çalıştığınız arama motorları bunu da rahatça fark edebiliyor. Sizin de yazdığınız makalelerin içeriği hem başlıkla uyumlu olmalı hem de fayda sağlayacak bir şekilde yazılmalıdır. Başlıkla uyumlu makaleler ya da başlıkta geçen kelimelerin bazılarını içeriğinde barındıran makaleler yazmak arama motorlarında yükselmenin bir başka kuralıdır.

Seo artık internet üzerinden para kazandıran bir sektördür. Çünkü Google ve diğer arama motorları bu işi profesyonelleştirmeyi ön görmüş ve iyi, kaliteli bir site isteyenler seo çalışmaları yapmak zorunda kalmışlardır. Her ikisinde de profesyonel olan, sizi yükseltebilecek firmalar mevcuttur. Bir diğer seo uyumlu makale yazma yöntemi yazınızı video ve resimlerle desteklemektir. Yüklediğiniz görseller de yazınız gibi orijinal olursa görsel aramalarından yola çıkarak çok tıklanan bir siteye sahip olabilirsiniz. Tabi bu görsel ve videoların açılması kolay olsun diye belli standart ölçüleri var. Büyük resimler kullanıcıyı zorlayabilir.

2
0
0
Yorum Yaz